W jakim miejscu wykonać kurs z OWD?

Udostępnij

Odpowiedź jest tylko jedna - w Polsce! Środowisko w naszym kraju wymaga od ludzi więcej, a przy tym nurkowanie odbywa się wokół ludzi tej samej narodowości. Dzięki temu łatwiej nam będzie przyswoić sobie wszelkie podstawy i to w j. polskim. Do tego szkoły nurkowania w Polsce są nastawione na kompleksową obsługę, a kursy które przeprowadzają są bardzo dobre.

Zazwyczaj szkoła nurkowa jaką wybieramy znajduje się jak najbliżej naszego domu a do tego szczyci się pozytywnymi opiniami. Turystyczne kurorty posiadające nurkowe centra wiedzą, że ich klienci nie pozostaną tam długo by odbyć całe szkolenie więc starają się wygenerować jak największy zysk w takim czasie jaki klient będzie w ich hotelu.

Dlaczego zdecydować się na naukę tej czynności w Polsce? Polecamy szkolenie OWD: https://pozahoryzontem.pl/services/ekspresowy-kurs-owd/

Warunki
Pogoda w Polsce i znajdujące się tu akweny określa się jako wymagające i zimne wody. Musimy o poświęcić więcej czasu nad formą, a samo nurkowanie jest dość trudne i również wymagające.

Jednak nie ma się czego bać! Te wymagające warunki dają nam możliwość lepszego opanowania wszystkich ruchów i technik, dzięki którym nurkowanie w żadnym miejscu nie będzie nam straszne. Jeżeli zaczniemy w wodach ciepłych, o wiele trudniejsze będzie przystosowanie się do wód w Polsce, ale w odwrotnej sytuacji, gdy w wolnym czasie pójdziemy nurkować, chociażby w Egipcie, okaże się to dla nas przyjemną i bezproblemową przerwą.

Doświadczenie
Kurs OWD w naszym kraju zabiera 2-5 tygodni. Wliczają się to spotkania teoretyczne, te na basenie i oczywiście na otwartych wodach. Samych nurkować jest dość dużo w porównaniu do początkującego etapu naszej przygody z nurkowaniem.

kurs OWD

Tymczasem w turystycznych kurortach taki kurs zajmie zwykle 2-3doby. W ciągu tych godzin nie będziemy w stanie nawet dobrze przygotować się na czekający nas podwodny świat. Co prawda, poziom kursów zagranicznych poprawia się i można znaleźć i takie, trwające nawet 14 dni. Jednakże kto zamiast odpoczywać na urlopie woli chodzić na kurs? Małe prawdopodobieństwo że przeciętny turysta wybierze taką opcję.

Zauważono, że osoby nurkujące czują duże przywiązanie do centr nurkowania, które trwa do zakończenia się kariery rekreacyjnego nurka, ale także i technicznego.

Brak czasowych ograniczeń
W czasie wakacji ogranicza cię czas ich trwania. W Polsce kurs będziesz robić tyle czasu ile ci potrzeba na opanowanie zarówno teorii i praktyki w takim stopniu, że osoba ucząca cię będzie mieć pewność, że dobrze cię przygotowała.

Musisz pamiętać, że robione przez ciebie OWD jest na twą własną korzyść by uzyskać dobre początki. Nurkowanie ma być bezpieczne, i tylko wtedy gdy jest i dochodzi do niego komfort, przygoda ma swój początek.

W czasie nurkowania podczas kursu skupiamy się na sprawach technicznych - jak obsługiwać inflator, co powinno się robić by pływalność neutralna i jak skończyć każde ćwiczenie z sukcesem. Widzialność pod wodą jest mniejsza. Przyjemność będziemy mieć podczas następnych nurkować gdy kurs już się ukończy. Wtedy da się nurkować na głębokość maks. 18 metrów i zamiast robienia ćwiczeń możemy skupić się nad zdobywaniem doświadczenia i podziwiania świata wokół.