TOP 10 teorii spiskowych cz I

Udostępnij

Internet to miejsce w którym codziennie możemy usłyszeć wiele teorii spiskowych. Jedni mówią o tym, że ziemią rządzą Iluminaci, inni o tym że Hitler żyje. Wiele osób nie wierzy w takie rzecz i po prostu je ignoruje, ale są też osoby, które są święcie przekonane, że atak z 11 września był zlecony przez prezydenta USA, a światem rządzą ludzie jaszczurki.

Foliarze, bo tak nazywa się potocznie zwolenników tych teorii, którzy wierzą, że folia aluminiowa chroni przed falami radiowymi, które mają nam wyprać mózgi. Tak więc, załóżmy nasze foliowe czapki i zobaczmy jakie teorie spiskowe są najpopularniejsze!

1) Światem władają Iluminaci

To chyba klasyka teorii spiskowych. Głosi ona, że światem rządzi grupa ludzi, którzy zwani są „oświeconymi”, czyli Iluminatami. Nazywa się ich również masonami, a w niektórych kręgach mówi się o tym, że to Żydzi rządzą światem. Czasami nazywa się ich też globalistami. Za ich cel uważa się stworzenie Nowego Porządku Świata, który ma się przejawiać całkowitym zniesieniem granic międzypaństwowych, zanikiem tożsamości pośród ludzi i zakończyć całkowitym, autorytarnym panowaniem nad światem przez Iluminatów, reptylianów czy innych, którzy ponoć zinfiltrowali elity ludzkości.

2. Zamachy 9/11/2001

Wielu foliarzy twierdzi, że „The truth is out there”. Znalazło się tam także miejsce dla jednego z mniej lubianych prezydentów USA ostatnich lat, czyli o Georgu Bushu, który według legend stoi za atakami na World Trade Center z 11 września. Jak pojawił się ten pomysł? Zwolennicy tej teorii uważają, że rząd Stanów Zjednoczonych miał wiedzieć o zamachach przed ich wydarzeniem i mimo to pozwolił na ich dokonanie. Powód? Stany chciały wtedy wprowadzić swoje wojsko na Bliski Wschód i szukały pretekstu żeby to zrobić. Dowodem na tą teorię miał być fakt, że „paliwo lotnicze nie jest w stanie stopić stalowych rur”, więc zamach był spowodowany kontrolowaną eksplozją.

kosmici

3. Roswell spowodowali kosmici

Wielu spiskowców wierzy, że istnieje życie pozaziemskie.  O ile to może być prawdą to wiele osób uważa też, że w Strefie 51 trzyma się kosmitów. Wszystko zaczęło się od katastrowy w stanie Nowy Meksyk, dokładniej, w Rowell, gdzie miał rozbić się statek UFO. Ponoć ten obiekt następnie został przetransportowany do wspomnianej strefy, która ma być tajną bazą, gdzie przeprowadza się niebezpieczne eksperymenty.

4. Lądowanie na księżycu to kłamstwo

Dla wielu osób lądowanie człowieka na księżycu to niesamowite przeżycie. Amerykanie za pomocą sprzętu słabszego od naszych smartfonów dokonali czegoś niemożliwego i wbili swoją flagę na Księżycu. Wielu uważa jednak, że to fotomontaż. Mówi się, że był to wielki publicity stunt, którym amerykanie chcieli wbić szpilkę swojemu największemu wrogowi ówczesnych czasów, czyli ZSRR. Chcieli oni pobić czymś Łajkę, kosmicznego psa, więc wysłali człowieka na Księżyc. Spiskowcy twierdzą, że dowodem jest głównie ruch flagi podczas wbijania jej w księżycową ziemię, a inni nawet twierdzą, że Stanley Kubrick jest odpowiedzialny za stworzenie wideo z lądowania.