Najlepsze komedie i filmy romantyczne

Udostępnij

Każdy z nas lubi oglądać filmy o miłości. Zwłaszcza te z dużą dozą humoru i szczęśliwym zakończeniem. Komedie romantyczne potrafią nawet poprawić najgorszy dzień i przywrócić uśmiech na twarzy. Nic dziwnego, że ludzie je uwielbiają, a same filmy pojawiają się z zadziwiającą prędkością. Oto nasza toplista komedii romantycznych!


Bezsenność w Seattle, reż. Nora Ephron

Młody wdowiec poszukuje swojej drugiej połowy w czym pomaga mu jego syn. Pewnego dnia Johan dzowni do radia i opowiada o swoim ojcu oraz tym czego szuka. To wywołuje lawinę listów. Ten film to urocza historia w której role główne zagrali Meg Ryan i Tom Hanks. Finałowa scena na Empire State Building to wyciskacz łez, a film powinien obejrzeć każdy!


Czas na miłość, reż. Richard Curtis

Główny bohater dowiaduje się, ze może podróżować do wydarzeń z przeszłości. Do czego mógłby to wykorzystać? Oczywiście, że do zdobycia miłości swojego życia.  Między postaciami widać chemię, a film pomimo nieścisłości związanych z podróżami w czasie ogląda się z prawdziwą przyjemnością.


Jak stracić chłopaka w 10 dni, reż. Donald Petrie

Ludzie raczej dążą do tego by związek utrzymać, a nie go stracić. Głowna bohaterka filmu jednak pisze artykuł i chce sprawić, by uwiedzony przez nią mężczyzna zostawił ją przed upłynięciem tytułowych 10 dni. Pech sprawia, że trafiła na Bena, który założył się, że rozkocha w sobie kobietę w tym samym czasie. Kto wygra?


Czego pragną kobiety, reż. Nancy Meyers

To pytanie, które zadaje sobie każdy facet. Głowny bohater filmu, Nick Marshall, jest wzorowym szowinistą. Kiedy stanowisko na które polował dostaje kobieta postanawia zrobić wszystko by zająć jej miejsce. Czy mu się uda?
Zakochany Szekspir, reż. John Madden. To film wzbudzający skrajne emocje. Jedni go uwielbiają, inni nie znajdują w nim nic ciekawego. Mimo, że historia miłości Szekspira do córki kupca nie jest prawdziwa to sposób jej przedstawienia mówi o tym, ze chciałoby się by taka była. Poza świetnym wątkiem miłosnym podziw wzbudza także genialna gra aktorska obsady.

najlepsze komedie romantyczne

Dziennik Bridget Jones, reż. Sharon Maguire

Zwariowana Bridget i jej perypetie miłosne bawią nadal mimo że od premiery filmu upłynęło kilkanaście lat. Tego filmu po prostu nie mogło tutaj brakować.


Kiedy Harry poznał Sally, reż. Rob Reiner

Drogi Sally i Harrego splatały się wielokrotnie, jednak nie jest to miłości ani od pierwszego czy nawet drugiego wejrzenia. Czy uświadomią sobie, że łączy ich więcej niż przyjaźń? Ten film to dowód tego, że najlepsze komedie romantyczne się nie starzeją!


Pół żartem, pół serio, reż. Billy Wilder

Dwójka muzyków, Joe i Jerry, mają mnóstwo problemów. Ich jedyna szansa na ucieczkę to dołączenie do … żeńskiej orkiestry. Czy jeden z bohaterów zdecyduje podjąć ryzyko dla miłości? Mimo wieku, ponad 50 lat, nadal ogląda się z przyjemnością.


Śniadanie u Tiffany’ego, reż. Blake Edwards

To absolutna klasyka, którą powinien obejrzeć każdy. Holly będąca utrzymanką bogatych panów spotyka miłego pisarza, który zarabia dotrzymując towarzystwa bogatych paniom za pieniądze. Holly boi się być szczęśliwa i porzuca wszystkich kiedy tylko obdarza ich uczuciem. Czy zaryzykuje tym razem?


Pokojówka na Manhattanie, reż. Wayne Wang

Wszystko zaczęło się od … pomyłki. Pewien bogaty polityk wziął pokojówkę za gościa luksusowego hotelu. Ta zaś zauroczona nim nie umiała mu powiedzieć, że popełnił błąd. Co dalej? Czy miłość może pokonać granice? Sami zobaczcie!