TOP 10 teorii spiskowych cz II

Udostępnij

Teorie spiskowe to informacje, które rozgrzewają ludzi do czerwoności. Ciężko udowodnić czy są one prawdziwe, czy nie. Ale chyba właśnie o to w tym chodzi. Przyjrzyjmy się kolejnej serii najpopularniejszych teorii spiskowych.

5. Chemtrails

Większość zwolenników teorii spiskowych wierzy w Chemtrails. Czym one dokładnie są? Są to chemikalia rozpylane nad ludźmi przypominające smugi powietrza zostawiane przez lecące z wysoką prędkością samoloty. Według zwolenników teorii spiskowych, są one rozprzestrzeniane po to, by kontrolować ludzką populację.

6. Holokaust

Co jeśli... się nie wydarzył? Tak właśnie myślą zwolennicy teorii spiskowych. Mimo, że jedna z największych zbrodni w historii ludzkości, której dowody możemy znaleźć na całym terenie naszego kraju, jest niezaprzeczalnym faktem historycznym, to wciąż znajdują się ludzie, którzy twierdzą, że jest to propaganda i bujda. Według ankiety, którą przeprowadziła Liga Przeciwko Zniesławieniu, tylko 54% odpowiadających słyszała o Holokauście, a tylko 33% wie dokładniej o co w tym chodziło.

7. Zabójstwo prezydenta Kennedy`ego

Johna Kennedy'ego zamordowano 22 listopada 1963 roku w Dallas. Prezydent USA został raniony dwukrotnie, raz w głowę, raz w szyję. Sprawcą okazał się Lee Harvey Oswald, który wedle badań działał w pojedynkę. Ankieta przeprowadzona 40 lat po tym zdarzeniu dała dość kontrowersyjne wyniki. Blisko 70% ankietowanych stwierdziło, że zabójstwo Kennedy`go było częścią szerzej zakrojonego planu, a co poniektórzy przekonywali, że tak naprawdę zamach został przeprowadzony przez agentów CIA, którym nie podobała się działalność prezydenta. Jaka jest prawda? Tego już raczej się nie dowiemy.

śmierć Elvisa Presleya

8. Śmierci celebrytów

Wedle legend, prekursorem był Neron, który sfingował swoją śmierć i zaszył się z dala od Rzymu, by kiedyś wrócić do władzy. Jeśli chodzi o czasy obecne, to najszerzej komentowana jest teoria związana z Adolfem Hitlerem, który rzekomo udał się do Argentyny, gdzie dożył sędziwego wieku. Kolejną z wielkich teorii jest śmierć Paula McCartneya z The Beatles. Wedle niektórych, od 1966 roku zastępuje go sobowtór. Elvis Presley natomiast, żyje szczęśliwie na Kubie, podobnie jak i Tupac oraz Kurt Cobain, którzy chcieli uciec od sławy i żyć swobodnie, bez tłumu fanów szpiegujących ich krok w krok.

9. Jezus i Maria Magdalena

Wedle jednej z teorii, Jezus był mężem Marii Magdaleny. W "Ewangelii Filipa", znaleźć możemy takie określenia na Marię jak "partnerka" i "towarzyszka". Nie damy rady tego sprawdzić już w żaden sposób, ale warto zanotować, że taka teoria spiskowa również znalazła swoje miejsce na ziemi.

10. Zamach w Smoleńsku

Jedna z bardziej świeżych teorii, w dodatku dotycząca naszego kraju. Od kilku lat społeczeństwo jest podzielone między osoby wierzące w zamach oraz te, które twierdzą, że katastrofa w Smoleńsku była wypadkiem. Obydwie strony znajdują dowody na poparcie swojej tezy, jednak nikt nie potrafi przekonać tej drugiej strony. Niektóre teorię twierdzą, że samolot wybuchł, a osoby, które przeżyły, zostały zastrzelone przez współpracowników Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Inni natomiast uważają, że samolot został uszkodzony przez rosyjskich szpiegów. Jest to świeża sprawa, więc zapewne przez kilkadziesiąt kolejnych lat, będziemy otrzymywali nowe poszlaki, co tak naprawdę się wydarzyło.